Terapia

W naszym gabinecie podstawą do rozpoczęcia terapii jest dokładny wywiad z pacjentem. Każda terapia jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, opiera się na połączeniu pracy manualnej oraz ćwiczeń i zaleceń dla pacjenta. Wszystkie formy rehabilitacji jakie stosujemy w gabinecie są bezpieczne i efektywne. Oferujemy kompleksową pomoc w rehabilitacji dzieci oraz dorosłych

Masaż

Masaż to doskonała metoda zarówno na zrelaksowanie się jak i świetny sposób leczenia dolegliwości bólowych. Najczęściej masaż przyjmuję formę chwytów wykonywanych za pomocą rąk terapeuty co korzystnie oddziałuje na organizm pacjenta. Dla osób zmęczonych, zestresowanych, wiecznie zabieganych idealnym rozwiązaniem będzie właśnie masaż relaksacyjny. Z kolei u osób cierpiących na dolegliwości ze strony układu ruchu czy po urazach świetnie sprawdzą się różne formy masażu leczniczego.

Ćwiczenia

Ćwiczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb, z wykorzystaniem różnych metod, form aktywności oraz profesjonalnego sprzętu. Rehabilitacja dzieci, młodzieży oraz dorosłych prowadzona jest według uznanych na świecie metod fizjoterapeutycznych. Ćwiczenia skierowane są zarówno do małych pacjentów z problemami rozwojowymi, zespołami genetycznymi, wadami postawy (kolana koślawe i szpotawe, płaskostopie, stopy koślawe i szpotawe, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy płaskie, wady klatki piersiowej) jak i osób po przebytych kontuzjach, urazach czy złamaniach.

Badanie stóp i wkładki korekcyjne

Wykonujemy komputerowe badanie stóp przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Stopa badana jest zarówno w ustawieniu statycznym jak i dynamicznym. W trakcie badania wykonywana jest również ocena podologiczna. Na podstawie wyników istnieje możliwość wykonania indywidualnych wkładek, klient może wybrać zarówno materiał, kolor jak i wzór wkładek, a nawet umieścić na nich własne wybrane zdjęcie. Ponadto posiadamy bogatą ofertę wkładek seryjnych dotyczących najczęściej występujących wad stóp np.: płaskostopie podłużne, poprzeczne, stopa koślawa, płasko koślawa, haluksy, ostroga piętowa.

Dietetyka

Pomoc w prawidłowym i racjonalnym odżywianiu. Układane przez nas plany żywieniowe są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, uwzględniają niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Pozwala to na redukcję zbędnych kilogramów w bezpieczny sposób, przy dobrym samopoczuciu pacjenta.