Terapia

REHABILITACJA ORTOPEDYCZNA

Ma na celu zapewnienie jak najszybszego powrotu do sprawności,  przywrócenie pełnego zakresu ruchomości stawów, siły mięśniowej oraz czucia głębokiego. Wskazania: stany pourazowe (zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia), stany pooperacyjne, zmiany zwyrodnieniowe oraz choroby reumatoidalne stawów.

KINESIO TAPING

Metoda polega na aplikacji specjalnej, elastycznej taśmy na ciele pacjenta. Wpływa to korzystnie na organizm poprzez miejscowe działanie na skórę i mięśnie. Dzięki tej metodzie można uzyskać zmniejszenie bólu mięśni i stawów, poprawę mikrokrążenia. Kinesio Taping wykorzystywany jest również w celu usuwania obrzęków limfatycznych, wspomagania pracy mięśni oraz korygowania niewłaściwej pozycji stawu. Może być stosowany zarówno u dorosłych jak i dzieci.

TERAPIA MANUALNA


Zajmuje się dokładnym badaniem i leczeniem zaburzeń w układzie ruchu. Wykorzystuje techniki manualne i ćwiczenia, dopasowane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Pomaga przywrócić prawidłowe wykonywanie złożonych aktów ruchowych, postawnych i oddechowych.

TERAPIA METODĄ MCKENZIEGOTo metoda leczenia m.in. zespołów bólowych kręgosłupa. Metoda charakteryzuje się bardzo szczegółowym wywiadem i badaniem pacjenta opartym na protokole diagnostycznym.
Szczegółowa diagnostyka pozwala na ustalenie przyczyny dolegliwości bólowych. Terapia ukierunkowana jest na indywidualne problemy pacjenta i opiera się przede wszystkim na powtarzanych ćwiczeniach. Głównym celem metody jest ograniczenie liczby nawrotów dolegliwości, co jest możliwe tylko przy odpowiednim zaangażowaniu pacjenta.

TERAPIA TRZEWNA
Polega na pracy z organami wewnętrznymi. W Terapii wisceralnej specjalistyczny masaż przeprowadzony np. na brzuchu daje równoczesną pracę ze wszystkimi organami. Jest to metoda, która wykorzystując wiedzę anatomiczną oraz umiejętności palpacyjne przywraca prawidłowe fizjologicznie ruchy własne narządu i wzajemne w stosunku do struktur sąsiadujących.

PINOPRESURA

Pinopresura nazywana inaczej pinoterapią czy klawiterapią to metoda nieinwazyjnego stymulowania punktów, czy też obszarów na skórze człowieka przy pomocy gwoździ nazywanych pinami. Sama metoda zaliczana jest do terapii odruchowych bazujących na stymulowania procesów naprawczych organizmu. Pinopresura może być stosowana w leczeniu wielu schorzeń i urazów zarówno ortopedycznych, neurologicznych, jak i internistycznych.

TERAPIA CZASZKOWO – KRZYŻOWA CST

Terapia czaszkowo-krzyżowa (CST) znana również jako terapia cranio-sacralna to metoda delikatnej terapii manualnej i subtelnej pracy z ciałem, gdzie głównym zadaniem jest równoważenie i wyciszenie organizmu. Praca tą metodą polega na odczytywaniu sygnałów płynących z ciała, dzięki czemu terapeuta wspomaga proces leczenia. Doskonale nadaje się dla pacjentów znerwicowanych, z zaburzeniami koncentracji, bólami głowy, zaburzeniami snu czy zespołem przewlekłego zmęczenia.