strefa spa

Strefa Zdrowia SPA przeznaczona jest głównie dla kobiet.

Wykonujemy również masaże dla dwojga (dla par, dla przyjaciółek).

W Strefie SPA skorzystacie Państwo z  różnego rodzaju zabiegów relaksujących, które pozwolą Wam się odprężyć. Jest to przestrzeń, 
w której można zregenerować ciało i umysł. W czasie masaży relaksacyjnych tworzymy dla Państwa wyjątkową, miłą i wyciszającą atmosferę, która sprzyja osiągnięciu głębokiego relaksu. Chętnie wykonamy indywidualnie dobrane do Państwa potrzeb, nastroju i możliwości czasowych zabiegi masażu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.: masaże relaksacyjne, masaże orientalne, masaże pielęgnacyjne. Polecamy również odprężające, regenerujące, ujędrniające i energetyzujące zabiegi na ciało wykonywane przy użyciu specjalistycznych linii kosmetyków.

Korzystne efekty masażu relaksacyjnego:

  • normalizacja chronicznie napiętych mięśni,
  • szybsza regeneracja zmęczonych mięśni,
  • usunięcie nadwrażliwości czuciowej wywołanej stresem,
  • zmniejszenie lub całkowite usunięcie bólu wywołanego dysproporcją w napięciu grup mięśniowych,
  • usunięcie bólu w obrębie głowy i karku spowodowanego nadmiernym napięciem mięśni,
  • przyspieszeniu metabolizmu komórkowego,
  • poprawa naturalnych procesów oczyszczających komórek,
  • zwiększenie elastyczności aparatu więzadłowego,
  • poprawa samopoczucia przez zwiększenie wydzielania endorfin,
  • poprawa wyglądu skóry i ułatwienie skórze oddychania poprzez usuwanie złuszczonego naskórka i wydzieliny gruczołów oraz przyspieszenie przepływu krwi i limfy,
  • zmniejszenie lub likwidacja obrzęków oraz zapobieganie ich powstaniu,
  • łatwiejsze rozprowadzenie substancji odżywczych po organizmie,
  • przyspieszeniu regeneracji mięśni i stawów po intensywnym treningu.

Wskazania i przeciwwskazania

Masaż relaksacyjny jest bezpieczną formą terapii. Jeśli wcześniej wykluczy się u pacjenta przeciwwskazania, nie powoduje skutków ubocznych.

Przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego:

  • gorączka
  • ostre stany zapalne
  • choroby nowotworowe
  • podrażnienia skóry
  • przerwanie ciągłości skóry
  • choroby zakaźne
  • zaawansowana miażdżyca
  • zaawansowane nadciśnienie
  • zaawansowane żylaki, zapalenie żył, zakrzepica żył
  • niewydolność krążenia, hemofilia

  • niewyrównane wady serca

  • tętniaki

  • niewydolność nerek i wątroby
  • niezrośnięte złamania, świeże zwichnięcia, skręcenia
  • bezpośrednio po naderwaniu mięśni, ścięgien, więzadeł
  • choroby skóry, którym towarzyszą pęcherze, wyprysk
  • jamistość rdzenia

  • zapalenie szpiku kostnego z przetokami

  • łamliwość kości

MASAŻE AJURWEDYJSKIE


Ajurweda zalicza się do najstarszych sztuk medycznych. Została spisana po raz pierwszy 2500 lat temu. Ponieważ opiera się na zasadach uniwersalnych , nadal należy do rozwijających się dziedzin.
Masaż ajurwedyjski, to jeden z elementów systemu medycyny naturalnej. Jest to połączenie masażu klasycznego i akupresury.
Pełni on wiele funkcji poprzez wpływ, jaki wywiera na poszczególne układy naszego organizmu.
Celem masażu ajurwedyjskiego jest przywrócenie równowagi energii życiowej, krążącej po ciele. Przywrócenie harmonijnego przepływu energii poprzez stymulację punktów akupresurowych – marma, stanowi wyraz fizycznego, psychicznego i duchowego zdrowia.

Rodzaje masażu ajurwedyjskiego:



 

Abhayanga

Abhayanga oznacza w dosłownym tłumaczeniu namaszczenie. Jest jednym z ważniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów ajurwedysjkich. Jego zadaniem jest zrelaksowanie, oczyszczenie oraz przywrócenie równowagi energetycznej całego organizmu. Masuje się każdą część ciała, używając do tego indywidualnie dobranych olejów ziołowych.
Abhayanga wycisza układ nerwowy oraz pobudza działanie układu krążenia. Poprawia przez to pracę poszczególnych narządów i korzystnie wpływa na właściwe dotlenienie komórek. Organizm odzyskuje równowagę, co wpływa na poprawę samopoczucia, zarówno psychicznego jak i fizycznego.

Udvarthana – antycellulitowy peeling

Masaż ten wykonuje się przy użyciu sproszkowanych ziół 
i tradycyjnych olei ajurwedyjskich. Jest to zabieg silnie peelingujący. Wyrównuje nierówności skóry, usuwa martwy naskórek, nadmiar wody z organizmu, zapewnia wygładzenie oraz modeluje sylwetkę. Udvarthana charakteryzuje dynamiczne tempo pracy, podczas której wykorzystuje się mocne techniki uciskania oraz ugniatania.

Masaż Shiroabhyanga

To inaczej „namaszczenie głowy”. Ma na celu rozluźnienie głowy, karku, dekoltu i ramion, odżywienie oraz poprawienie kondycji włosów. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnej kompozycji olejowej. Przeznaczony jest w szczególności dla osób 
z nadmiernym napięciem w okolicy twarzy, głowy i szyi oraz 
z chronicznymi bólami głowy (również migrenowymi).

Masaż RatnaAbhyanga kamieniami półszlachetnymi

Masaż z użyciem gorących kamieni półszlachetnych ma zdrowotny wpływ na organizm człowieka i narządy wewnętrzne. Jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Jego działanie polega na łagodzeniu wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym, poprawia pracę i wydolność układu krążenia.
Masaż kamieniami jest zabiegiem, który wykonuje się za pomocą gorących kamieni półszlachetnych, podgrzanych do temperatury ok. 45 stopni Celsjusza.
Kamienie półszlachetne, szlachetne oraz minerały fascynowały ludzi od zawsze, często były i są wykorzystywane jako ozdoby w wyrobach jubilerskich. W ich terapeutyczne właściwości wierzyli już starożytni Babilończycy, Egipcjanie czy Grecy. Leczenie kamieniami stosowane jest w tradycyjnej medycynie chińskiej oraz w indyjskiej ajurwedzie.
Masaż kamieniami półszlachetnymi polecany jest wszystkim, szczególnie w długie mroźne wieczory.
Poprzez odpowiednie połączenie technik masażu z dobroczynnym działaniem ciepła na organizm, posiada wspaniałe właściwości relaksujące, odprężające, niwelując tym samym powstałe napięcia mięśni.
Ważne, aby kamienie stosowane do masażu były gładkie i obłe, nie powinny posiadać na swojej powierzchni żadnych rys, zadrapań i odprysków.
Masaż w Strefie Zdrowia wykonywany jest przy użyciu kamieni takich jak:

UNAKIT – sprzyja pokonywaniu wewnętrznych blokad, ma pozytywny wpływ na ciążę i zdrowie płodu. 

AMETYST - łagodzi bóle głowy, reguluje poziom hormonów, wspomaga detoksykację i oczyszczanie krwi, leczy bezsenność, uwalnia od uzależnień, np. alkoholizmu. Poprawia stan skóry.

JAPIS CZERWONY  - zapobiega chorobom, pomocny w leczeniu chorób kobiecych, szczególnie o podłożu psychosomatycznym. Zwiększa odporność na stres.

JASPIS KALAHARI – wyzwala spokój i odprężenie, harmonizuje energie życiowa. Sprawdza się w sytuacjach, gdy konieczne jest wyciszenie nerwów i nadmiernych emocji. Pomaga przezwyciężyć depresje.

SODALIT - kamień logicznego myślenia - Kamień Twórców i Myślicieli- ludzi mądrych umiejących się skupić na nauce. Wyrównuje metabolizm, obniża ciśnienie krwi, pomaga w zasypianiu. Ułatwia zachowanie asertywności i obronę swojego punktu widzenia. 

TYGRYSIE OKO - wspiera intuicję, odwagę i nowe projekty. Pomaga w odczuwaniu szczęścia w życiu. Posiada właściwość wyciszania strachu i pojawiających się stanów depresyjnych.

IDOKRAZ - tworzy atmosferę bezpieczeństwa i otwiera umysł na oczyszczenie się z negatywnych myśli, pomaga pozbyć się strachu, gniewu.

Masaż relaksacyjny świecą

Masaż świecą łączy w sobie właściwości rozluźniające 
i odprężające z pielęgnacją skóry i aromaterapią. Wykorzystywana 
w zabiegu świeca składa się z wosku pszczelego i oleju z kiełków soi, 
a także mieszanki różnych olejków aromaterapeutycznych, jest zamknięta w efektownym dzbanuszku/ słoiczku, który nadaje jej atrakcyjny wygląd. Zabieg ma dla skóry zbawienne działanie, gdyż nawilża ją i pozostawia jedwabiście gładką, a do tego otuloną cudownym zapachem. Masaż z zastosowaniem świecy przynosi ulgę 
i odprężenie nadmiernie napiętemu karkowi i barkom, a także zmęczonym plecom. Ekologiczna mieszanka olejków działa na organizm relaksująco, przeciwbólowo i odżywczo.

Masaż Lomi Lomi

Jest to egzotyczny masaż hawajski z wieloletnią tradycją, zakorzeniony w duchu ALOHA, wywodzący się z filozofii Huny. Wieki temu wykonywano go tylko w świątyniach. Ten wspaniały rytuał wprowadza osobę masowaną w niezwykły nastrój. Poprzez dotyk przywraca równowagę, rozluźnia mięśnie, poprawia ruchomość i elastyczność stawów, harmonizuje układ nerwowy, zapewnia stan głębokiego relaksu i wyciszenia. Masaż polinezyjski odróżnia od innych masaży relaksacyjnych praca dłoni połączona z pracą przedramion oraz charakterystycznymi, pełnymi gracji krokami tanecznymi wykonywanymi przez masażystę.

Masaż Tajski

Określany jest jako joga dla leniwych, jest połączeniem fizjoterapii i biernej jogi. To jeden z masaży polegający na uciskaniu punktów na ciele, a także rozciąganiu mięśni osoby poddającej się masażowi. Masażysta podczas sesji używa dłoni, przedramion, łokci, kolan oraz stóp. Osoba masowana układana w różnych pozycjach, zaczerpniętych z asan jogi.

Masaż tajski stóp

Jest to rodzaj zabiegu łączący intensywne techniki masażu i akupresury. Polega na stymulacji punktów na stopach, oraz pracy na mięśniach stóp oraz podudzi, które u większości z nas wymagają rozluźnienia. Wpływa pozytywnie na pracę układu krążenia, poprawia elastyczność aparatu mięśniowo – więzadłowego stawów skokowych, stymuluje zakończenia nerwowe zlokalizowane w obszarze stóp.
Masaż zapewnia uczucie lekkich nóg oraz głębokiego relaksu.

Masaż stemplami ziołowymi

To rodzaj rytuału pielęgnacyjnego, peelingującego wykonywanego bawełnianymi woreczkami wypełnionymi przygotowaną wcześniej mieszanką ziół, aromatycznymi przyprawami, wiórkami kokosowymi lub cytrusami w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Szczególne znaczenie podczas masażu ma zarówno wypełnienie, które zapewnia przyjemny aromat, a zarazem działa detoksykująco i napotnie oraz olej, w którym zanurzone są stemple, zapewniający głębokie nawilżenie.
W zależności od potrzeb można również stworzyć mieszanki ziół o działaniu antydepresyjnym i wyciszającym, jak lawenda, jaśmin czy kwiat pomarańczy.

Efekty masażu 

Pobudzenie mikrokrążenia skóry, detoksykacja całego ciała, zmniejszenie napięcia mięśni, złagodzenia bólu, likwidacja stresu, regeneracja organizmu, głęboki relaks.

Masaż bambusami Bamboo Cho

Modelujący, intensywny masaż wykonywany pałeczkami i miotełkami bambusowymi. Bambus dzięki zawartości krzemu jest naturalnym piezoelektrykiem, w trakcie masażu wytwarza się potencjał elektryczny, który dodaje energii i sił osobie masowanej. Podczas masażu miotełki z bambusa dopasowują się do kształtu ciała i mięśni.
Zabieg ten modeluje sylwetkę, redukuje cellulit, uelastycznia skórę, rozluźnia napięcie mięśniowe, działa drenująco / przeciwobrzękowo, poprawia krążenie. Masaż bambusami jest bardzo lubiany przez sportowców, działa stymulująco na organizm, a zarazem odpręża i daje uczucie lekkości.

Masaż stopami Padanghata

To rodzaj masażu ajurwedyjskiego, nazywany jest również masażem kalaryjskim.
Jego korzenie sięgają starożytnych Indii, gdzie wszyscy uczący się tradycyjnej sztuki walki „Kalarippayat” regularnie się masowali w celu lepszej regeneracji po wysiłku fizycznym.
Masaż stopami należy do jednej z najbardziej wymagających dla masażysty form pracy. Osoba masowana leży na macie, masażysta natomiast chwyta linę doczepioną do sufitu i jedną stopą, płynnie wykonuje masaż. Nacisk podczas masażu jest dosyć intensywny, pozwala to na rozluźnienie i opracowanie nawet głębokich partii mięśni.