Masaż

MASAŻ LECZNICZY


Jest stosowany w celach leczniczych, np. w likwidacji przykurczów i bóli mięśniowych, w zespołach bólowych kręgosłupa, chorobach reumatycznych, zapaleniu stawów i wielu innych. Opiera się na technikach masażu klasycznego (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja), których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu dolegliwościom.

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH


Masaż polega na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do rozluźnienia nieprawidłowych napięć w ciele. Metoda pozwala bardzo skutecznie wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego przy dysfunkcjach narządu ruchu i wadach postawy. Każdy ruch wykonywany jest bardzo powoli, z ogromną precyzją i odpowiednio dobraną siłą nacisku. Masa tkanek głębokich daje dużo szybszy i bardziej długotrwały efekt.

MASAŻ IZOMETRYCZNY


To rodzaj masażu polegający na intensywnym masowaniu  mięśni podczas skurczu izometrycznego.  Umożliwia zwiększenie siły i masy mięśniowej, bez obciążania organizmu wyczerpującymi ćwiczeniami. Stosowany, np. w zanikach mięśniowych po długotrwałym unieruchomieniu kończyny, w porażeniach wiotkich, zanikach mięśni po udarach lub wylewach oraz jako wspomaganie masażu wyszczuplającego.

MANUALNY DRENAŻ LIMFATYCZNY


W zabiegu tym stosuje się częste powtórzenia specjalnych chwytów, wykonywanych zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych w kierunku serca oraz delikatnych ruchów okrężnych dłoni. Częste powtórzenia tych chwytów podczas zabiegu pobudzają pracę naczyń limfatycznych. Regularne stosowanie drenażu limfatycznego wspiera rozwój naczyń limfatycznych oraz sprzyja tworzeniu nowych naczyń obocznych.

MASAŻ WYSZCZUPLAJĄCY – ANTYCELLULITOWY


Polega na połączeniu odpowiednich technik masażu leczniczego i drenażu limfatycznego. Poprawia elastyczność skóry, mikrokrążenie, wygląd i estetykę skóry. Daje widoczny efekt wyszczuplający, wspomaga odchudzanie i modelowanie sylwetki.  Masaż jest również skuteczny w walce z cellulitem (efektem pomarańczowej skórki). Ten rodzaj masażu przyspiesza przemianę materii, wspomaga rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej. Ma pozytywne działanie na układ odpornościowy i gospodarkę hormonalną. W okresie stosowania zabiegów zaleca się wykonywać ćwiczenia fizyczne oraz odpowiednio dobraną dietę.

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż przeprowadza się za pomocą gumowej bańki. Stosuje się go w miejscach szczególnie podatnych na  cellulit: uda, pośladki, brzuch, ramiona. Masaż ten pobudza krążenie krwi, przyspiesza przemianę materii, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Efekty widoczne są już po kilku zabiegach.
Zasadą działania bańki jest zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką przez podciśnienie, powstałe w  wyniku usunięcia powietrza z bańki.  Powoduje to  intensywne przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.

MASAŻ RELAKSACYJNY


Korzystnie wpływa na rozluźnienie i odprężenie poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego. Masaż jest pomocny w likwidacji stresu, pomaga zrelaksować się, odprężyć i poprawić samopoczucie.